Projekty

HUNGER PANGS
HUNGER PANGS "II"

Hunger Pangs to projekt będący przestrzenią, gdzie eksperyment i nieograniczona wyobraźnia spotykają się w sposób wolny i nieskrępowany.
Projekt oparty na wieloletniej przyjaźni trzech doświadczonych artystów, z których każdy jest indywiduum samym w sobie, a Hunger Pangs jest miejscem spotkania. Zaskakujące kompozycje i kolektywne improwizacje , karkołomne struktury melodyczne i bezkompromisowy synkretyzm – sonoryzm i elektronika. Tym jest właśnie Hunger Pangs ”II” , czyli muzyka promująca drugi album tria.

Marek Kądziela LDZ Jazz Ensemble
Marek Kądziela Jazz Ensemble

LDZ Jazz Ensemble to kwintet jazzowy prowadzony przez gitarzystę/kompozytora Marka Kądzielę w skład którego wchodzą Maciej Kądziela na saksofonie, Jacek Namysłowski na puzonie, Paweł Puszczało na kontrabasie oraz Radek Bolewski na perkusji. Wszyscy to znakomici przedstawicieli nowej generacji polskiego jazzu. Muzyka zespołu to typowy współczesny europejski „modern jazz”, oparty na doskonałych kompozycjach, wykonywany z elegancją i pasją.

Odpoczno - Srebro ryb
Odpoczno

Zespół powstał w 2014 roku, złożony jest z doświadczonych łódzkich muzyków, którzy na co dzień zajmują się różnymi gatunkami: od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywną scenę rockową, aż po polską muzykę tradycyjną. Wspólnym mianownikiem dla członków zespołu okazała się muzyka z regionu opoczyńskiego. Starając się zachować jak najbardziej surowe i oryginalne brzmienie, a zarazem dotrzeć do własnych muzycznych korzeni, grupa łączy współczesną improwizację z żywiołowością wiejskiego grania.

ODPOCZNO jest laureatem Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2015. Artyści stawiają na oryginalność i surowość, dzięki którym podbili serca publiczności licznych festiwali w Polsce. W 2018 roku jako jedyny zespół z Polski zaprezentował się na najważniejszych międzynarodowych targach world music na świecie – WOMEX 2018 w Las Palmas de Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich.

W marcu 2018 roku nakładem wydawnictwa Audio Cave ukazał się debiutancki album zespołu i od razu został okrzyknięty jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych roku 2018!

Kądziela & Wójciński „10 Little Stories”

Muzyka zawarta na tym albumie to zbiór opowiadań, których treścią i osią jest przyjaźń. Owocem tej przyjaźni jest niezwykłe porozumienie ,które zaistniało pomiędzy muzykami. Kompozycje stapiają się tu w jedno ciało z improwizacją. Muzyce tej towarzysz spokój a liczne niedopowiedzenia pozostawiają fantastyczny niedosyt, który uczy nas słuchania muzyki zupełnie na nowo. Tutaj nikt nikomu nic nie udowadnia, tutaj po prostu jest harmonia. About the band: „The music on this album is a collection of stories, each having friendship as both their leitmotif and their essence. And one fruit of such friendship is the extraordinary understanding that has grown between the musicians. The themes melt into one body as they improvise. The music is imbued with serenity, while its many allusions evoke a feeling of incompleteness that compels you to experience the music anew each time you hear it. But nothing is imposed, just an irresistible sense of unfettered harmony.”

Marek Kądziela ADHD feat. Rudi Mahall

W kwartecie oprócz lidera występuje ikona europejskiego jazzu – klarncecista Rudi Mahall. W sekcji grają znakomici duńscy muzycy Andreas Lang-kontrabas, Kasper Tom Christiansen – perkusja. ADHD wykonuje autorski repertuar z pogranicza europejskiego jazzu i muzyki improwizowanej, pełen zaskakujących melodii oraz dynamicznej rytmiki jak również ironicznych nawiązań do klasyki Grounge jak Nirvana!

Improvised Pop Songs - Tomasz Licak, Marek Kądziela
1. Mortal Kombajn 2:34 // Improvised Pop Songs
  1. 1. Mortal Kombajn 2:34 // Improvised Pop Songs
  2. 2. All The Things You Are Not 1:50 // Improvised Pop Songs