Album

Eight rocks from grandma's box

Eight rocks from grandma's box

Eight rocks from grandma's box

Data Premiery: 13 / maj / 2019
  1. 1. Kontryfut 05:37
  2. 2. Heliazyn 04:59
  3. 3. Xiamin 04:50
  4. 4. Natarcz 04:59
  5. 5. Misjo 06:09
  6. 6. Kromenyt 04:47
  7. 7. Grobracht 04:58
  8. 8. Jasntyk 05:52

Płyta „Eight rocks from grandma’s box” tria KaMaSz jest kunsztownym eksperymentem z narracją jazzową. Poszczególne kompozycje przechodzą płynnie od wątku do wątku, zdradzając kolejne inspiracje. Trójce muzyków udało się pomieścić na jednej płycie wiele mikronarracji, które tworzą homogeniczną całość.
Sami swoją muzykę nazywają „Elektroakustycznym miejskim folklorem bez podziału na kategorie”.

Emocjonująca, wielowątkowa narracja przebiega przez świat zaszyfrowanych znaczeń i podlega procesom tajemniczych przemian. Z jednej strony pojawiające się zaskakujące zwroty akcji, coraz to nowe pomysły, wpędzają słuchacza w stan pobudzenia, z drugiej wszystko ma swój logiczny powód i konsekwencje, a co ważniejsze wyczuwa się muzyczną intrygę, która wciąga bez reszty.

Każdy z trójki muzyków redefiniuje swój dotychczasowy język. Marek Kądziela wytracił gdzieś swoją gęstą artykulację, nieco wycofany Jacek Mazurkiewicz jak już zabierze głos, to jest on ważny i donośny, Krzysztof Szmańda poszerzając swoje instrumentarium o gongi i misy odważnie wychodzi poza idiom jazzu. Wszystko jest jednocześnie poukładane, wyraziste i mięsiste.

KaMaSz prezentuje muzykę oscylującą między pełnokrwistym jazzem, zmysłową elektroniką, natchnionym etno a współczesną kameralistyką. Słuchacz czuje się jak powieściowa Alicja, poruszająca się w czasie i przestrzeni realnej i wyobrażonej zarazem.
Tomasz Konwent – wydawca

Eight rocks from grandma's box
1. Kontryfut 05:37 // Eight rocks from grandma's box
  1. 1. Kontryfut 05:37 // Eight rocks from grandma's box
  2. 2. Heliazyn 04:59 // Eight rocks from grandma's box